Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ceramika

W swojej ofercie posiadamy nie tylko wyjątkowe malarstwo, stare obrazyporcelanę, grafiki, mapy ale także dokładamy wszelkich starań, aby udostępnić Państwu możliwość zakupu wyjątkowych przedmiotów z ceramiki.

Ceramika - proces powstania wyjątkowych eksponatów

Ceramiką nazywamy przedmioty, które powstają w procesie wypalenia w bardzo wysokich temperaturach odpowiednio uformowanej gliny.

Procesy wypalania to ekstremalnie wysokie temperatury powyżej kilkuset stopni Celsjusza. Procesy te to tzw. spiekanie lub prażenie. Bogata historia ceramiki wywodzi się już z epoki kamienia łupanego - tzw. Paleolitu. Jak podaje literatura, najstarsze znaleziska wyrobów przypadają na okres 13 tys. lat p.n.e.

Wyjątkowe naczynia użytkowe jak i ozdobne wykonywali już Grecy. Wytwarzanie ceramiki w Grecji było przewodnią gałęzią gospodarki państwa. Sławne naczynia czy wazy zdobione były malowidłami przedstawiającymi życie codzienne greków. Ceramika w Polsce plasuje się na około 7,7 tys lat wstecz. Zbiory przepięknych wyrobów, dostępne są w wielu muzeach w kraju jak i za granicą. Swoimi bogatymi zbiorami mogą się poszczycić Muzeum Narodowe w Krakowie czy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl