Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gwasz

Co to jest gwasz? Po pierwsze to rodzaj farby wodnej popularnej w Europie od XVII wieku. Z włoskiego “gwasz” oznacza “wilgoć”. Choć podobny do akwareli, dzięki połączeniu farby wodnej z kredą lub bielą cynkową, charakteryzuje się szybszym czasem wysychania oraz mniejszą transparentnością . Wyróżniają go również bardziej pełne, wyraziste kolory. Oznacza również technikę malarską oraz obraz namalowany tą techniką.c

Gwasz - technika o szerokim spectrum tworzenia

Gwasz daje artyście wiele możliwości. Najczęściej podłożem malarskim jest papier, choć stosuje się również tekturę oraz płótno. Malowanie gwaszem umożliwia rozmach w szkicowaniu, a nakładanie wielu warstw farby ułatwia ewentualne poprawki. Wykorzystywany jest często w połączeniu z innymi technikami malarskimi. Detale dopracowywane są za pomocą pasteli olejnych czy suchych kredek, co pozwala malarzowi uwidocznić  najdrobniejsze szczegóły. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą gwaszy w naszym sklepie. Z uwagi na malejącą popularność tej techniki, szczególnie w tworzeniu “samodzielnych” dzieł, dostępne w naszej kolekcji gwasze to prawdziwe unikaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl