Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Gwasz

Co to jest gwasz? Po pierwsze to rodzaj farby wodnej popularnej w Europie od XVII wieku. Z włoskiego “gwasz” oznacza “wilgoć”. Choć podobny do akwareli, dzięki połączeniu farby wodnej z kredą lub bielą cynkową, charakteryzuje się szybszym czasem wysychania oraz mniejszą transparentnością . Wyróżniają go również bardziej pełne, wyraziste kolory.  Gwasz oznacza również technikę malarską oraz obraz namalowany tą techniką. 

Gwasz daje artyście wiele możliwości. Najczęściej podłożem malarskim jest papier, choć stosuje się również tekturę oraz płótno. Malowanie gwaszem umożliwia rozmach w szkicowaniu, a nakładanie wielu warstw farby ułatwia ewentualne poprawki. Wykorzystywany jest często w połączeniu z innymi technikami malarskimi. Detale dopracowywane są za pomocą pasteli olejnych czy suchych kredek, co pozwala malarzowi uwidocznić  najdrobniejsze szczegóły. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą gwaszy w naszym sklepie. Z uwagi na malejącą popularność tej techniki, szczególnie w tworzeniu “samodzielnych” dzieł, dostępne w naszej kolekcji gwasze to prawdziwe unikaty.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl