Stara porcelana

Sztuka Top Art to również sklep z porcelaną. Porcelana jest znaną na całym świecie odmianą ceramiki. Materiał ten charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. Pochodzi ona z Chin, a jej wynalezienie przypada na VII w. Zwana “białym złotem” przez wieki była bardzo pożądanym towarem wśród władców i przedstawicieli królewskich rodów. Jednym z nich był król Polski - August II Mocny, który kolekcjonował chińską porcelanę. Wyroby porcelanowe, stawiane na równi z dziełami sztuki, osiągały wielką wartość i świadczyły o statusie majątkowym właściciela. Początek europejskiej produkcji to wiek XVIII, kiedy powstała pierwsza fabryka porcelany na Starym Kontynencie. Na przełomie XVIII i XVIII wieku narodziła się polska porcelana, a Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież działają prężnie do dnia dzisiejszego.

Nasz asortyment porcelany to m.in. oryginalne serwisy obiadowe i zestawy śniadaniowe, ręcznie zdobione filiżanki i talerze, jak i niezbędne na stoliku kawowym mleczniki oraz cukiernice. Oprócz zastawy stołowej znajdują się tutaj również niezwykle dekoracyjne figury.  

Drodzy Klienci, Sztuka Top Art ma zaszczyt zaprezentować Państwu unikalną kolekcję wyrobów porcelanowych. Stara porcelana dostępna w naszej galerii to przede wszystkim stare, oryginalne okazy pochodzące od najbardziej cenionych europejskich i światowych producentów. Stara niemiecka porcelana taka jak porcelana Rosenthal czy porcelana miśnieńska posiada niewątpliwie dużą wartość kolekcjonerską i z pewnością ucieszy każdego wielbiciela tego rodzaju sztuki. Jeżeli szukacie Państwo pomysłu na prezent, bądź po prostu chcecie wzbogacić własne zbiory, to gwarantujemy, że znajdziecie tutaj produkty najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl