Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Weduta

Weduta to kompozycja malarska ukazująca wizerunek miasta lub jego części, wzbogacony często przez sylwetki ludzkie i zwierzęce w postaci sztafażu. Weduta to inaczej pejzaż miejski lub prospekt. Artysta zajmujący się tym efektownym gatunkiem malarstwa zwany jest wedutystą. Pejzaże miejskie stały się istotnym elementem malarstwa już w średniowieczu, lecz weduta jako odrębny gatunek zaczęła funkcjonować w XVII w. w Holandii. Wyodrębniło się wiele rodzajów weduty, z których najbardziej charakterystyczna jest panorama. Ukazuje ona szeroki widok na miasto z oddalonego, wysoko położonego punktu. Weduta często łączy w sobie również motywy marynistyczne, ukazując przystań morską i przybrzeżną zabudowę.

Najznamienitszym europejskim miastem, które przyczyniło się w XVIII w. do znacznego rozwoju weduty jako gatunku malarskiego była Wenecja. Z uwagi na unikatowe położenie i urokliwą zabudowę Wenecja przyciągała artystów z całej Europy. 

Oferujemy Państwu starannie wyselekcjonowane stare obrazy olejne. W naszej kolekcji znajdą Państwo unikatowe egzemplarze malarstwa włoskiego tj. wenecka weduta. Pejzaże miejskie to przedmioty niezwykle kunsztowne, z pewnością nadadzą się idealnie jako obrazy na ścianę i nadadzą pomieszczeniom niepowtarzalnego wdzięku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl